W każdym warsztacie powinien pojawić się niewielki kompresor. To najważniejsze wyposażenie, gdy zainteresowanym zależy na skutecznym pompowaniu kół czy też wydmuchiwaniu różnego rodzaju zabrudzeń. Kompresory sprawdzają się jednak przy innych pracach, m.in. przy rozpylaniu farby. Napędzają inne narzędzia, w tym szlifierki i piaskarki. Są także ważnym elementem dla kluczy pneumatycznych. Takie klucze przydają się zwłaszcza wtedy, gdy trzeba wykonać drobne prace przy własnym samochodzie lub też prace serwisowe. Tyczy się to np. zdejmowania kół.

Klucz pneumatyczny - jaki powinien być i czym ma się wyróżniać?

Klucze pneumatyczne są jednymi z najistotniejszych narzędzi w każdym warsztacie samochodowym i potwierdzi to wielu mechaników. Często znajdują zastosowanie w zakładach wulkanizacyjnych. Warto jednak posiadać taki klucz w swoim garażu, ponieważ dzięki niemu wykonywanie różnych prac serwisowych przy autach jest dużo łatwiejsze i sprawniejsze. Z jego pomocą bez problemów wymieni się opony czy też klocki hamulcowe.

Klucz pneumatyczny poradzi sobie z odkręcaniem śrub. Cechuje się dużym momentem obrotowym. Firma Chicago Pneumatic, która powstała ponad 100 lat temu na terenie Stanów Zjednoczonych jest jednym z największych producentów narzędzi pneumatycznych. W związku z tym warto dokładnie zbadać jej ofertę, a na pewno znajdzie się dla siebie taki klucz pneumatyczny, o jakim zawsze się marzyło. 

Chicago Pneumatic w swojej ofercie posiada nie tylko klucze pneumatyczne, ale też różnorodne narzędzia dla przemysłu, budownictwa i górnictwa. Klienci mogą wybrać dla siebie rozbudowane młoty pneumatyczne, ważące od 4 do nawet 40 kilogramów. Ponadto bez problemów nabędzie się buławy wibracyjne, zestawy hydrauliczne w wersji wyburzeniowej, ubijaki, czyszczarki czy też sprężarki powietrza.

Jaki klucz pneumatyczny będzie odpowiednim wyborem?

Wybranie idealnego klucza pneumatycznego to zadanie, które wymaga nie tylko cierpliwości, ale też solidnej analizy. Firma Chicago Pneumatic stale się rozwija, dlatego w jej ofercie znajdzie się uniwersalne i funkcjonalne młoty hydrauliczne o masie sięgającej do 360 kilogramów. Zakupów można dokonać przy pomocy sklepu internetowego www.cp.com.pl. W razie potrzeby zawsze można zdecydować się na kontakt z fachowcem, aby ten doradził przy wyborze optymalnego klucza pneumatycznego. Szeroki zakres kluczy marki Chicago Pneumatic można odnaleźć na sklep-warsztat.pl/dostawcy-cp/ >>

Ciekawą opcją dla wymagających osób będzie klucz udarowy Chicago Pneumatic CP 7748. Charakteryzuje się wyjątkowym momentem obrotowym, dochodzącym do 1250 Nm. Jest wytrzymały, ale ma też zadowalającą prędkość obrotową. Można go bez problemów kontrolować i wybrać któreś z trzech ustawień mocy. Do tego zyskuje się płynną regulację obrotów, wygodę użytkowania i niezwykłą trwałość. Mechanizm jest jak najbardziej uniwersalny i wytrzymały, a klienci z pewnością docenią ergonomiczny uchwyt klucza. Ponadto warto zwrócić uwagę na brak hałasu podczas pracy i elastyczność urządzenia. Klucz przeznaczony jest do wszelkich prac warsztatowych i serwisowych, w tym do wymiany opon. 

0 Komentarze