Transport Samochodu - sposoby na przewiezienie pojazdu

Udostępnij:

​Kupiłeś nowe auto? Sprowadzasz pojazdy z zagranicy? Nie wiesz, w jaki sposób przetransportować uszkodzony wóz? Jeśli planujesz przewiezienie samochodu, giełda transportowa może okazać się rozwiązaniem, dzięki któremu szybko, a zarazem bez wysiłku znajdziesz odpowiedniego przewoźnika.

Po zamieszczeniu ogłoszenia na giełdzie transportowej w odpowiedzi kontaktują się m.in. firmy przewozowe, realizujące profesjonalne usługi szybko i bezpiecznie. Firmy tego typu oferują różne możliwości przewozu zarówno mniejszych, jak i większych aut na trasach krajowych oraz zagranicznych.

Transport lawetą 

Korzystanie z lawety w celu przewiezienia pojazdu to powszechnie znana metoda. Zaletę takiego transportu stanowi fakt, że nie wiąże się z dużymi restrykcjami co do kubatury auta albo jego stanu technicznego. Bardzo ważne jest jednak, żeby wjechać na lawetę w sposób prawidłowy - przekłada się to na bezpieczeństwo przewożonego pojazdu, ale również na bezpieczeństwo przewoźnika oraz innych użytkowników drogi. Warto pamiętać, że przewóz lawetą częściowo reguluje prawo, m.in. należy stosować się do ograniczeń prędkości.

Otwarty transport po Polsce

Auto wysłać można w docelowe miejsce, korzystając również ze zbiorowego przewozu otwartego. Twój pojazd będzie transportowany na otwartej przyczepie razem z innymi samochodami. To najbardziej ekonomiczny sposób, ponieważ opłatę dzieli się przez liczbę przewożonych wozów. Transport takiego rodzaju wykonywany jest zarówno w Polsce, jak i za granicą. Najczęściej korzystają z niego osoby prowadzące komisy lub sprowadzające samochody np. z Niemiec, zlecając przewóz kilku aut naraz.

Zamknięty transport samochodu 

Inną metodą przewiezienia Twojego pojazdu z punktu A do punktu B może być zamknięty transport. Auto przewiezione zostanie wówczas we wnętrzu ciężarówki. Zapewnia to ochronę samochodu przed warunkami pogodowymi, takimi jak deszcz, śnieg czy grad. Ten sposób wybierają często właściciele leciwych albo zabytkowych wozów, zwłaszcza przy długich trasach - jeśli zależy im, aby dotarły do celu w nieskazitelnym stanie. Bez względu na to, z której formy przewozu chciałbyś skorzystać, użyj giełdy transportowej. Przez stronę https://wyslij-to.pl/przesylki z łatwością nawiążesz kontakt z przewoźnikiem. Nie jest to czasochłonne - wystarczy kilka chwil, aby zamieścić ogłoszenie.

O czym pamiętać, zlecając transport samochodu?

Choć samo znalezienie firmy transportującej jest niezwykle proste, nie można zapominać, żeby przed realizacją takiego zlecenia dopełnić wszelkich powinności. Należy podać przewoźnikowi wszystkie istotne informacje, takie jak dokładne wymiary wozu, jego wagę czy stan techniczny. Jako nadawca powinieneś spisać wszystkie usterki bądź ewentualne uszkodzenia pojazdu, a także wykonać zdjęcia auta. Zlecenia transportowe na przewiezienie samochodu wiążą się też z potrzebą skompletowania wymaganej dokumentacji, najczęściej są to zlecenie oraz list przewozowy. W przypadku nowego auta warto załączyć też kopię dowodu rejestracyjnego i fakturę. Chcąc znaleźć zweryfikowanego dostawcę, zamieść ogłoszenie na wyslij-to.pl, a szybko odszukasz ofertę w pełni dopasowaną do swoich potrzeb.

Artykuł partnera

0 Komentarze