Jaki jest koszt profesjonalnego prania tapicerki w samochodzie?

Udostępnij:

Tapicerka samochodowa znacznie wpływa na to, w jaki sposób odbieramy konkretny pojazd. Często jest to jedno z kryteriów, które wpływają na naszą decyzję odnośnie zakupu auta. Fachowe czyszczenie to bardzo zaawansowana usługa, przy pomocy której możesz przywrócić swojej tapicerce samochodowej idealną czystość oraz świeżość. Jest to świetny oraz sprawdzony sposób na odnowienie starych i nieatrakcyjnych tkanin. Jest to metoda, z której korzysta coraz więcej osób.

Jeżeli wolisz, możesz wykorzystać domowe sposoby. W tym celu przygotuj ciepłą wodę oraz szare mydło. Jest to sposób bezpieczny dla tkanin oraz całkiem skutecznie. Stosowały go już nasze mamy oraz babcie. Przy pomocy tej metody możesz usunąć powierzchowne zabrudzenia. Jeżeli chcesz usunąć głębsze plamy, wykorzystaj sodę oczyszczoną. W ten sposób jesteś w stanie usunąć niechciany brud.

Ceny prania tapicerki samochodowej w różnych miastach

Koszt kompleksowego czyszczenia samochodu zależy od gabarytów auta oraz regionu w Polsce. Ceny prania tapicerki samochodowej w Kielcach zaczynają się od 150 zł. Można zainwestować w pakiet rozszerzony, ale wtedy koszt prania może wzrosnąć nawet do 400zł. Natomiast czyszczenie tapicerki w mieście Radzymin jest droższe. Tutaj za pakiet podstawowy zapłacimy aż 250zł.

Specjaliści wykorzystują zaawansowane detergenty oraz nowoczesny sprzęt. Dysponują również wysokimi kwalifikacjami. Każdy pracownik przechodzi odpowiednie szkolenie. Wystarczy, że skorzystasz z tej usługi raz do roku. W ten sposób uzyskasz bardzo dobre rezultaty, które następnie możesz samodzielnie utrzymać przy pomocy domowych metod. Jeżeli chcesz poznać najlepsze sposoby na domową pielęgnację tapicerki samochodowej, możesz zapytać specjalistę, który przyjedzie zrealizować usługę. Z pewnością udzieli Ci satysfakcjonującej odpowiedzi.

Usługa jest bardzo łatwo dostępna. Firmy czyszczące działają praktycznie w każdym dużym mieście. Znajdziesz je w Warszawie, Krakowie oraz Trójmieście. Każdy klient, który będzie zainteresowany fachowym praniem tapicerki samochodowej, będzie w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie usługę. Z oferty profesjonalnych firm sprzątających warto korzystać również w momencie, gdy pojawi się nagłe poważne zabrudzenie tapicerki. Szybka reakcja pozwala na zwiększenie prawdopodobieństwa usunięcia przebarwienia. Jeżeli zaniedbamy plamy, mogą one zaschnąć, co w konsekwencji doprowadzi do trwałego uszkodzenia materiału.

Rosnąca ilość klientów jest poparta wieloma argumentami, które przemawiają za profesjonalną usługą. Najważniejszym z nich jest oczywiście efekt. Fachowe czyszczenie tapicerki samochodowej pozwala przywrócić jej estetyczny wygląd. Usługa realizowana jest w sposób szybki oraz bezproblemowy.

Profesjonalne firmy czyszczące dysponują zaawansowanym sprzętem. Wykorzystują odkurzacze piorące oraz ekstraktory ciśnieniowe. Specjaliści identyfikują materiał, z którego wykonana jest tapicerka. Dzięki temu są w stanie dobrać odpowiednią metodę czyszczenia. W ten sposób pranie tapicerki jest znacznie bezpieczniejsze oraz skuteczniejsze niż klasyczna domowe metody.

Wszystkie środki czystości, które wykorzystywane są podczas profesjonalnych usług, są całkowicie bezpieczne dla domowników. Wliczamy w to również dzieci oraz zwierzęta domowe, które również często podróżują z nami samochodem. Detergenty usuwają również drobnoustroje takie jak bakterie oraz roztocza. Znacznie poprawia to higienę w naszym samochodzie. Sprawia to, że długie podróże są bardziej komfortowe, a czas spędzony w samochodzie możemy zaliczyć do przyjemnych chwil.

Fachowe czyszczenie tkanin – przebieg usługi

Metoda, która wykorzystywana jest przez profesjonalistów, dopasowywana jest pod konkretny rodzaj materiału, dzięki temu są oni w stanie skutecznie usuwać zanieczyszczenia. Wyróżniamy trzy najważniejsze fazy procesu:

Odkurzanie – dokładna odkurzanie pozwala usunąć drobne zanieczyszczenia o ostrych krawędziach, takie jak okruszki, kurz, pył, sierść czy włosy. Dzięki temu wydłużamy żywotność materiału.

Pranie tapicerki – zasadniczo pranie tapicerki polega na rozprowadzeniu w środku czystości, które wybawiają oraz zmiękczają zgromadzone w głębokich warstwach zabrudzenia. Następnie przy pomocy zaawansowanych urządzeń odsysa się brud oraz wilgoć.

Usuwanie uporczywych plam – odplamianie to ostatni etap procesu, który jest opcjonalny. Jeżeli na tapicerce występują uporczywe zabrudzenia, wtedy wykorzystuje się odplamiacze. Są to środki intensywne w działaniu, których zadaniem jest wybawienie najbardziej uporczywych zanieczyszczeń.

W ten sposób przebiega pranie metodą ekstrakcyjną na mokro. Tkanina po zakończonym procesie jest wciąż lekko wilgotna. Warto to uwzględnić podczas zamawiania usługi. Czas schnięcia zależny jest od aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Jeżeli chcesz maksymalnie skrócić ten proces, powinieneś zdecydować się na prawnie w okresie wiosenno-letnim.

Artykuł partnera

0 Komentarze