To, jak dbasz o swój samochód, wpływa nie tylko na jego wartość, ale także na to, jak wygląda. Czysty, zadbany samochód jest również przyjemniejszy w prowadzeniu. Przy niewielkim wysiłku możesz utrzymać swój samochód w wyglądzie jak nowy przez wiele lat. Nowoczesne produkty dostępne na rynku znacznie to ułatwiają. Jakie kosmetyki samochodowe powinieneś mieć i jak je stosować?

Kosmetyki samochodowe do karoserii

Samochód z czystym i lśniącym nadwoziem to oznaka zadbanego auta. Ważne jest jednak to, jak umyjesz zewnętrzną część samochodu. Warto zainwestować w wysokiej jakości szampon samochodowy. Aktywne piany to bardzo popularne kosmetyki samochodowe. Pomagają one usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Można je wykorzystać do mycia detailingowego - wieloetapowego procesu mającego na celu głębokie oczyszczenie lakieru. Dostępne są również specjalne środki do usuwania owadów i żywic, a także osadów metalicznych (deironizatory), smarów i klejów.

Po dokładnym oczyszczeniu lakieru warto go zabezpieczyć. W warunkach domowych dobrze sprawdzają się woski, sealanty i quick detailery. Tworzą one na powierzchni samochodu powłokę hydrofobową i nadają mu niesamowity połysk. Jest to prosty sposób na utrzymanie efektów zabiegów wykonanych w profesjonalnym warsztacie. Dostępnych jest wiele preparatów do regeneracji lakieru. Drobne zarysowania można usunąć za pomocą specjalnych płynów lub past.

Auto kosmetyki do opon i felg

Felgi są często pomijane, mimo że mogą stanowić bardziej oczywistą atrakcję niż lakier. Polski klimat jest nieprzewidywalny, więc felgi mogą się łatwo zabrudzić. Dodatkowo mogą na nich osiadać pozostałości po klockach hamulcowych, których nie usunie zwykły szampon samochodowy. Warto więc zastosować specjalistyczny preparat do czyszczenia felg, który działa również jako deironizer. Środki te reagują chemicznie z brudem, tworząc substancję przypominającą krew. Powinny być tak skonstruowane, aby nie uszkadzały powierzchni, na które są nakładane. Aby użyć dobrego produktu nie trzeba się bardzo wysilać. Wystarczy delikatnie wyszorować brud gąbką lub szczotką, a następnie spłukać. Warto odwiedzić renomowany sklep z detalami i zakupić środek do czyszczenia felg. All Purpose Cleaner będzie idealny do ich codziennego czyszczenia.

Sprawdź kosmetyki Cleantech w ofercie sklepu na stronie https://sklep.motogo.pl/cleantech-m118

Dobrym pomysłem jest również zabezpieczenie opon. Tak zwany "środek do czernienia" przywraca oponom ich naturalny kolor, jednocześnie chroniąc je przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Pielęgnacja wnętrza samochodu

Pielęgnacja tapicerki - kosmetyki samochodowe

Jakich kosmetyków samochodowych należy używać do pielęgnacji wnętrza? Zalecane jest okresowe czyszczenie tapicerki. Taki zabieg błyskawicznie przywróci kabinie świeżość. W zależności od tego, czy Twoja tapicerka jest skórzana czy tekstylna, będziesz musiał użyć innego preparatu. Skóra może być delikatnie odnowiona za pomocą produktów sprzedawanych w sklepach detailingowych.

APC to dobry wybór do czyszczenia elementów plastikowych. Środek ten jest również dobry do gumowych dywaników podłogowych, usuwania plam na podsufitce i tapicerce tekstylnej. Możesz również użyć produktu, który nie tylko czyści, ale również chroni plastiki, dzięki czemu dłużej pozostają nieskazitelne. Wybierz perfumy do wnętrza, które uwielbiasz, aby podróż była jeszcze przyjemniejsza.

Gdzie mogę kupić kosmetyki samochodowe?

Wiesz, jakich kosmetyków samochodowych potrzebujesz, ale jak je zdobyć? Na rynku dostępnych jest wiele produktów, ale jeśli Twoim celem jest zadbanie o swój pojazd, powinieneś starannie dobierać środki chemiczne, których używasz. Specjalistyczny sklep to najlepsza opcja, jeśli zależy Ci na jakości lub interesuje Cię auto detailing. Powinieneś sprawdzić, jakich produktów używają profesjonaliści i kupić takie same. Często można je dostać bezpośrednio w warsztacie.

0 Komentarze