Wybierasz się w zagraniczną podróż? Rozważasz wykorzystanie swojego samochodu? W takim razie koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego tekstu, ponieważ dostarczy Ci wielu przydatnych wskazówek!

Od czego zacząć przygotowania do podróży za granicę autem?

Wydawać by się mogło, że mając już ustalony terminem podróży oraz zarezerwowany nocleg, wystarczy po prostu się spakować i oczekiwać dnia podróży. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ jest jeszcze kilka kwestii, których po prostu lepiej dopilnować. Od czego zatem powinniśmy zacząć? Jakie kroki powinniśmy podjąć na etapie przygotowań do podróży zagranicę swoim samochodem? 

Na pewno warto zacząć od sprawdzenia, czy wszystkie nasze dokumenty są ważne. Jak dowiemy się na https://autostrady.com.pl/ po krajach Unii Europejskiej możemy podróżować na dowodzie osobistym, ale jeśli termin jego ważności upłynie, to niestety nie przekroczymy nawet granicy polskiej. Tego na pewno byśmy nie chcieli, więc lepiej wcześniej sprawdzić, czy nasz dokument jest ważny. Poza tym warto też upewnić się, czy nasze prawo jazdy także jest ważne, ponieważ to dokument, który wydawany jest na 15 lat, więc nietrudno o przeoczenie terminu.

Wybierając się w podróż zagranicę, nie możemy też zapominać o zabraniu ze sobą ważnej karty ubezpieczenia zdrowotnego wystawionego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, czy nawet przez towarzystwo ubezpieczeniowe, ponieważ to właśnie w ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać zwrot kosztów za leczenie w innym państwie. Oczywiście powinniśmy pamiętać, że karta EKUZ gwarantuje nam wyłącznie podstawową opiekę medyczną, a tylko wykupienie polisy turystycznej o dobrym zakresie zagwarantuje nam ochronę przed wieloma różnymi problemami. 

Dlatego warto poszukać takiego dla siebie jeszcze przed wyjazdem, ponieważ najczęściej jest aktywowane po kilku dniach. Jeśli będziemy już na etapie wyboru polisy turystycznej, to możemy rozważyć też kilka opcji dodatkowych dla osób, które podróżują za granicę swoim samochodem. Najciekawsze oferty na ubezpieczenie assistance gwarantują wsparcie przy wielu różnych sytuacjach na drodze, w tym na przykład przy kolizjach, czy awariach pojazdy. Dysponując zatem taką polisą, nie będziemy zdani sami na siebie w obcym kraju i będziemy mogli liczyć na fachowe wsparcie nie tylko przy naprawach od ręki, ale także przy holowaniu pojazdu itp. 

O czym jeszcze pamiętać wybierając się w zagraniczną podróż autem?

Na pewno warto też pomyśleć o wykonaniu dokładnym sprawdzeniu swojego samochodu i to bez względu na to, czy niedawno wykonywaliśmy obowiązkowe badania techniczne. Z tym zadaniem jednak nie będzie problemu, ponieważ do swojej dyspozycji mamy całkiem sporo warsztatów samochodowych. 

Jeśli wybór padnie na ten najlepszy, to możemy być pewni, że tutaj diagnostyka zostanie wykonana z wykorzystaniem najlepszych sprzętów. Przełoży się to na dokładną ocenę sprawności pojazdu, którym zamierzamy wyjechać za granicę, czy nawet na wychwycenie wszystkich nieprawidłowości, w tym również tych bardzo drobnych. Dzięki temu będziemy mogli w porę zareagować oraz usunąć wszystkie usterki, co z pewnością przełoży się na większy komfort jazdy, czy na bezpieczeństwo na zagranicznych drogach. 

Oczywiście powinniśmy także dobrze przeanalizować trasę swojej podróży, zwłaszcza że korzystanie z wielu dróg zagranicznych oznacza dodatkowe opłaty. Mowa tutaj przede wszystkim o autostradach i każde państwo narzuca swój system poboru opłat, jak i zupełnie inny cennik. Poza tym zawsze warto też sprawdzać obowiązujące przepisy na drogach, ponieważ za ich nieprzestrzeganie także mogą grozić kary finansowe.

Artykuł partnera

0 Komentarze