Busy do Niemiec – poznaj zalety tego rodzaju transportu

Udostępnij:

Mimo pandemii koronawirusa oraz trudnej sytuacji na świecie, nie rezygnujemy z podróży. Wyjeżdżamy w celach prywatnych, aby spotkać się z rodziną lub znajomymi, na wakacje bądź szukając nowego miejsca pracy. Wśród częstych kierunków obieramy Niemcy.

Do Niemiec możemy dotrzeć różnymi sposobami, ale jednym z polecanych są zorganizowane przewozy busami. Dlaczego warto się zdecydować na tę formę transportu?

Podróż w przystępnych kosztach

Zazwyczaj do ceny biletów – w przypadku podróży pociągiem, samolotem czy autokarem – trzeba doliczyć koszty dojazdu do dworca bądź wybranego przystanku, np. taksówką lub komunikacją miejską. W przypadku transportu lotniczego i chęci dojazdu do lotniska własnym samochodem, nie obejdzie się bez kosztów pozostawiania auta na parkingu.

Podróż busem w systemie door to door, czyli wsiadając i wysiadając w dowolnym miejscu wskazanym przez pasażera, to jeden koszt. Do ceny biletu nie trzeba doliczać dodatkowych dojazdów. Nie ma tu również żadnych ukrytych kosztów. Podróż staje się zatem najbardziej korzystna cenowo.

Bezpiecznie i komfortowo

Wybór padający na busy do Niemiec to gwarancja podróży w pełni komfortowych, a także bezpiecznych. Pasażerowie zasiadają w wygodnych fotelach, do ich dyspozycji jest dostęp do sieci Wi-Fi, dzięki czemu mogą korzystać z Internetu. W trakcie drogi mają szansę podziwiać zaokienne widoki, co nie jest możliwe, gdy w grę wchodzi droga lotnicza. Nawet własny samochód nie jest tak wygodny, ponieważ kierowca musi się skupić na trasie, nie ma więc możliwości swobodnego podziwiania tego, co znajduje się za oknem.

Za kierownicą busów zasiadają doświadczeni i przeszkoleni przewoźnicy. Potrafiący zadbać także o miłą atmosferę w trakcie długiej podróży. Duża przestrzeń bagażowa pozwala zaś na zabranie ze sobą niezbędnej ilości rzeczy.

Nie znasz języka obcego – nie stresuj się!

W podróżach zagranicznych pasażerów bardzo często stresuje nieznajomość lub zbyt mała znajomość języka obcego. Nierzadko to właśnie bariera językowa staje się przeszkodą w swobodnym przemieszczaniu się pomiędzy krajami, a także powoduje wzrost stresujących sytuacji. Dzięki zorganizowanym przewozom i usłudze w systemie door to door, czyli dotarciu bezpośrednio do wyznaczonego miejsca, nie trzeba się denerwować i zastanawiać, jak zapytać o drogę do hotelu bądź dworca.

Bez przesiadek, czyli nie tylko wygodniej, ale i krócej

Transport busem to brak konieczności uwzględniania przesiadek, czego nie da się wykluczyć, gdy w grę wchodzą inne środki transportu. Ten element wpływa zarówno na obniżenie kosztów podróży, uczynienie jej wygodniejszą, jak i krótszą.

Wbrew pozorom na przesiadki trzeba bardzo często przeznaczyć sporo czasu. Gdy dodatkowo zdarzają się opóźnienia lub inne trudności, podróż staje się stresująca, znacznie dłuższa niż zakładano oraz zdecydowanie niekomfortowa.

Jeśli czeka nas podróż Niemiec, niezależnie od jej celu, wybierzmy busa i transport w systemie door to door. Będzie wygodnie, bez strat czasowych i zbędnych kosztów.

Artykuł partnera

0 Komentarze