Gdzie kupić winiety w Polsce? Zamów je jeszcze przed wyjazdem zagranicznym i uniknij niepotrzebnego stresu

Udostępnij:

Już wkrótce wybierasz się na zasłużony urlop za granicę z całą swoją rodziną i już nie możesz się doczekać błogiego odpoczynku? Planujesz podróż samochodową, poruszając się po najszybszych autostradach? Zanim wyruszysz w drogę, weź pod uwagę potencjalne opłaty, które mogą zostać naliczone w związku z poruszaniem się drogami szybkiego ruchu poza granicami Polski. W części państw konieczny może okazać się zakup winiet.

Czym są winiety i dlaczego nie warto czekać z ich zakupem na ostatni moment? 

Winiety to specjalne naklejki, które należy nakleić na swoim samochodzie, aby uniknąć mandatu podczas podróży samochodem w takich krajach jak między innymi Czechy, Słowacja, Austria, Węgry, Szwajcaria czy Słowenia. Kary za ich brak mogą być bardzo dotkliwe – przykładowo w Czechach ich wysokość sięga nawet 15 tysięcy koron, czyli około 2400 zł, natomiast na terenie Austrii mandaty wynoszą 215 euro. Dlatego nie warto ryzykować, lecz jeszcze przed wyjazdem z Polski zaopatrzyć się w winiety. Rozwiązanie to zastępuje tradycyjne bramki, które możemy spotkać w naszym kraju. Zakup winiet jest możliwy na różne okresy – na przykład tygodniowy, miesięczny czy roczny.  

Nie w każdym jednak przypadku można otrzymać taką naklejkę na interesujący nas czas bezpośrednio po przekroczeniu granicy. Są one sprzedawane zwykle na przygranicznych stacjach benzynowych. Niestety nie zawsze są one czynne przez 24 godziny na dobę, dlatego może okazać się, że w danej godzinie nie będzie możliwości zakupu winiety. Częstą sytuacją są również długie kolejki oraz brak dostępu winiet krótkoterminowych. Wtedy będziemy zmuszeni do zakupu winiety rocznej, co wiązać się będzie z wysoką opłatą. A przecież wyjeżdżając na krótki urlop tak długookresowa winieta nie jest nam zwykle do niczego potrzebna. 

winieta

Winiety lepiej kupić w Polsce i spać spokojnie przez wyjazdem 

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto zdecydować się na zakup winiety jeszcze przed wyjazdem z Polski. Ich jedynym oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest Polski Związek Motorowy. Winietę można w tym przypadku zakupić przez internet, wypełniając elektroniczny formularz. Niestety ceny winiet są wówczas zdecydowanie wyższe niż ma to miejsce w przygranicznych punktach sprzedaży. Czy to oznacza zatem, że nie opłaca się kupować takich naklejek online?  

Na szczęście powstał portal winiety.pl, na którym można zamówić tanie winiety z wolnego handlu. W tym przypadku jesteśmy zwolnieni z ponoszenia wysokich kosztów transakcyjnych oraz prowizji. Możemy zamówić winietę w atrakcyjnej cenie – ważną przez dowolnie wybrany okres. Wystarczy, że podczas zamówienia wskażemy datę, od której będzie obowiązywać termin ważności winiety. Jeżeli złożymy zamówienie do godziny 14:00 dnia roboczego, wtedy istnieje spora szansa, że przesyłka znajdzie się u nas nawet kolejnej doby. Za zakupy zapłacimy wygodnie, korzystając z systemu elektronicznych płatności.  

Wreszcie nie musisz się martwić o to, że nie zdążysz kupić winiety na czas i narazisz się na poniesienie wysokich kosztów mandatu. Zamówienia możesz dokonać przez internet jeszcze długo przed zagranicznym wyjazdem. Niech inni stoją godzinami w kolejkach w przygranicznych punktach sprzedaży. Ty możesz otrzymać winietę prosto do swojego domu w formie przesyłki kurierskiej. Nie ma przecież najmniejszego sensu, aby Twoja podróż niepotrzebnie się przedłużała. Oszczędź więc swoje nerwy oraz pieniądze, decydując się na zakup winiety w Polsce – poprzez platformę www.winiety.pl. Możesz w tym miejscu kupić nie tylko tradycyjne winiety do przyklejania, lecz także winiety elektroniczne, które obowiązują na terenie Węgier i Słowacji.

0 Komentarze