Jaka jest cena czyszczenia tapicerki samochodowej w Warszawie?

Udostępnij:

Przeważnie kupujemy ogólnodostępne środki do czyszczenia tapicerki. Nie skupiamy się zbytnio na tym, do jakich tkanin są przeznaczone. A to jest bardzo duży błąd. Okazuje się, że skuteczność detergentów zmienia się w zależności od stopnia zabrudzenia oraz rodzaju materiału. Warto o tym pamiętać. Oczywiście, nie każdy z nas musi posiadać rozległą wiedzę z zakresu tkanin użytkowych. Jeżeli chcesz doprowadzić swoje tapicerki meblowe do czystości w sposób łatwy oraz szybki, to możesz skorzystać z pomocy fachowców.

Profesjonalne firmy bardzo często oferują swoim klientom pranie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną. Jest to sposób, który opiera się na zastosowaniu zaawansowanych maszyn, które rozporządzają środki do czyszczenia tapicerki. Niezbędnym elementem jest jednak specjalista, który przeprowadzi całą procedurę. Więcej na jej temat będziesz mógł się dowiedzieć z dalszej części tego artykułu. Miłej lektury.

Ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej w Warszawie?

Pranie tapicerki nie kosztuje dużo. Jest to około 150 zł za czyszczenie foteli. Tutaj sprawdzisz dokładnie jaka jest cena za pranie tapicerki w Warszawie. W innych dużych miastach cenniki wyglądają bardzo podobnie. W mniejszych miejscowościach usługa kosztuje niewiele taniej.

Specjalistyczne pranie tapicerki meblowej znacznie różni się od ręcznego szorowania. Przeważnie, gdy korzystamy z domowych sposobów pielęgnacji tkanin, szorujemy materiał przy pomocy ogólnodostępnych detergentów. Nie ma nic złego w tej metodzie. Nie jest jednak optymalna, ponieważ wymaga od nas dużego nakładu pracy. Każdy, kto przynajmniej raz w życiu był zmuszony ręcznie prać tkaniny użytkowe, takie jak tapicerki albo dywany, zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężkie jest to zadanie.

Cały ten proces można przeprowadzić przy pomocy maszyn piorących. Będzie on wtedy znacznie szybszy oraz skuteczniejszy. Niestety nie każdy z nas posiada takowe maszyny. Odkurzacze piorące są bardzo drogie podobnie jak inne urządzenia przeznaczone do prania tkanin. Mowa tutaj o szorowarkach oraz ekstraktorach ciśnieniowych. Zupełnie nieopłacalne jest kupowanie tak drogiego sprzętu na własny użytek. Dlatego coraz popularniejsze są profesjonalne firmy sprzątające.

Dysponują one zaawansowanymi maszynami oraz innymi przydatnymi akcesoriami, które sprawiają, że pranie kanapy jest znacznie szybsze. Dosłownie każda osoba, która znajduje się w obrębie działalności tego typu firmy, może skorzystać z usługi. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy przedsiębiorcą, możesz przywrócić czystość swojego wnętrza.

Specjaliści wykorzystują metodę ekstrakcyjną. Jest to bardzo skuteczna metoda, która składa się z:

  1. Rozpoznania materiału oraz oceny stopnia zabrudzenia.

  2. Dobrania odpowiednich detergentów oraz metod pracy.

  3. Zabezpieczeniu powierzchni oraz przygotowaniu niezbędnych urządzeń.

  4. Dokładnym odkurzaniu.

  5. Rozprowadzeniu środków czyszczących po całej powierzchni tkaniny.

  6. Miejscowym zastosowaniu odplamiacza.

  7. Odessaniu zanieczyszczeń oraz wilgoci.

Właśnie w taki sposób fachowe środki do czyszczenia tapicerki są wprowadzane do głębszych warstw tkaniny. Rozpuszczają tam gromadzący się brud, dzięki czemu umożliwiają jego późniejsze odessanie. Proces może być przeprowadzony wyłącznie przez odpowiednio przeszkolonego pracownika.

Domowe środki do czyszczenia tapicerki

Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób nasze babcie czyściły tkaniny. Nie miały wtedy dostępu do wielu ogólnodostępnych obecnie detergentów. Środki do czyszczenia tapicerki, które wykorzystywały były znacznie prostsze. Zazwyczaj bazowały one na szarym mydle. Czy taki sposób prania jest skuteczny?

Okazuje się, że tak. Szare mydło to substancja, która nawet obecnie jest często polecana przez specjalistów. Jej największym atutem jest to, że umożliwia wybawienie zanieczyszczeń w sposób całkowicie bezpieczny dla tkaniny. Stosowanie szarego mydła nie powinno spowodować powstawania przebarwień. Nie osłabimy w ten sposób również struktury materiału.

Minusem tego rozwiązania jest natomiast to, że ciężko będzie nam dotrzeć do głębokich warstw tkaniny. A to właśnie tam znajduje się zbita warstwa brudu, którą chcielibyśmy wybawić. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ to właśnie tam gnieżdżą się niebezpieczne drobnoustroje. Bakterie i roztocza od zawsze nam towarzyszą. Niestety w naszych tkaninach znalazły idealne miejsce do rozwoju. Ich obecność może wypływać na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie.

W takim razie czy warto stosować szare mydło? Jak najbardziej tak. Niektóre środki do czyszczenia tapicerki mogą stanowić zagrożenie dla naszych tapicerek, mydło jest natomiast bezpieczne. Musimy jednak pamiętać o tym, że jest to wyłącznie metoda na usunięcie powierzchownego brudu. Żeby usunąć głęboko zalegające nieczystości, warto skorzystać z pomocy fachowców.

Artykuł partnera

0 Komentarze